GAZİOSMANPAŞA SAÇ EKİMİ

115

Jinestetik Gaziosmanpaşa Saç Ekimi Merkezi

FUE ILE SAÇ EKİMİNİN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Fue yöntemini farklı kılan şey , saç köklerinin alınma biçimi ve işlem sırasında  kullanılan mikromotor cihazıdır.

Fue yöntemi bıçaksız keşişiz uygulanan cerrahi bir yöntemdir , dikiş gerektirmez, kişinin beklentilerine göre seans aralığı belirlenir. Herhangi bir kesik ya da yara izi kalmaz, hem bayanlarda hem  erkeklerde çok rahat uygulanır.

Fue yönteminden sonra iyileşme çok hızlı olur ve kişi günlük hayatına rahatlıkla devam eder.

Fue yöntemi ile saç dışında kaş ve sakal ekimi işlemi de uygulanır, alınacak saç köklerinde sorun oluşmadığından beklenilen  oranda saç kökü (greft)  ile ekim yapılabilir.

Kliniğimizde Saç Ekimi tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak veya TELEFON ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Fue yönteminde alınacak kök sayısı diğer yöntemlere oranla daha fazladır.

Saç ekimi esnasında  lokal anestezi uygulanır ve sadece ekim işleminin yapıldığı  alan uyuşturulur. Fue  motoru denilen ince uçlu cihazla saç  ekimi yapılır  böylece daha hızlı sürede ekim tamamlanır. Ne kadar saç kökü transfer edilmişse  aynı oranda  saç kökü çıkar, bir seansta 4000-7000 arası greft toplanip ekilebilir.

DEZAVANTAJLARI  NELERDİR?

Fue de saç ekimi operasyonu  fut yöntemine oranla daha uzun sürmektedir, zaman ve seans sayısının uzaması işlemin diğerlerine  göre daha yüksek  fiyatlı  olmasına sebep  olur, ekim işlemine başlamadan önce saçlar tıraş edilmelidir .

Saç kökleri ,greftler mikromotor cihazı ile belirli hızlarda çıkartılır, makinenin devir hızı iyi ayarlanmaz ise saç köklerine zarar verebilir ve bu alanda bir daha saç çıkmayabilir .

Fue yönteminde donör  bölgeden gereğinden fazla ve yanlış oranda  kök alınırsa o bölgede açıklık ve seyrelme olusabilir. Fue yönteminin ince telli saçlarda uygulanması biraz daha zordur.

Fue yöntemi ile sonuçlar son derece doğal görünümlü olup hastaların en fazla tercih ettiği yöntemdir, her açıdan kalıcı ve kesin çözümdür.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat