PUBİS TEPESİ ESTETİĞİ

PUBİS TEPESİ ESTETİĞİ

Pubis Estetiği Nedir?

Pubis estetiği, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen genital bölge estetiği operasyonları arasında yer alır.
Pubis bölgesinin normalden yüksek, kalın ve hacimli oluşu psikolojik kaygıları da beraberinde getirerek hastada huzursuzluk ve mutsuzluğa yol açmaktadır. Pubis bölgesi estetiği ‘Puboplasti’ veya halk arasında ‘Venüs tepesi estetiği’ olarak bilinir.

Pubis Bölgesi Neresidir? Venüs Tepesi Nerededir?

Pubik bölge, karnın alt tarafında her iki kasık arasından klitorise kadar uzanan, üreme çağındaki kadınlarda kılların yoğun bulunduğu bölgedir. Burası üçgen şeklindedir ve deri altı yağ dokusu fazlalığı yuvarlak bir çıkıntı oluşturur. Bu çıkıntıya ‘Venüs tepesi’ denilir ve bu bölgenin estetik işlemleri de çoğunlukla ‘Venüs tepesi estetiği’ olarak bilinir. Venüs tepesi kadınlarda cinsel yönden erotik bölgelerden birisidir.

Pubis tepesi halk arasında ‘Bikini bölgesi’ veya ‘Venüs tepesi’ olarak da ifade edilmektedir.
Tıbbi isimleri ‘Mons Pubis’ dir ve ‘Pubis Tümsekciği’ veya ‘Pubis Tepesi’ olarak geçer.

Pubis Estetiği Neden Yapılır? Venüs Tepesi Operasyonları

Pubik bölgede bulunan şekil bozuklukları, kadınları psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Bir çok kadında kendine güvensizlik, cinsel açıdan yetersizlik ve utanma ile birlikte cinsel ilişkiden zevk alamama ve cinsel isteksizlik olarak ortaya çıkmaktadır.

Çıkıntılı ve kabarık pubisi olan bayanlarda sosyal hayatta çekinme, özgüven kaybı ve kıyafet seçiminde zorlanma ön plana çıkmaktadır. Bu probleme sahip kişiler tayt, bikini veya pantolon giydiklerinde pubis dışarıdan çok belirgin olur ve bu durum kadınları rahatsız eder.

Pubis bölgesinin büyüklüğü özellikle genç kızlarda önemli ölçüde estetik kaygılara yol açabilir, psikolojiyi, cinsel hayatı ve sosyal yaşamı olumsuz yönde etkiler. Buda hastanın hayat kalitesini ciddi anlamda bozmaktadır.

Venüs tepesi estetiği en fazla estetik sorunlar nedeniyle yapılır.

Pubis Alanı Neden Bazılarında Daha Büyük ve İridir?

Pubis alanı cilt altı kısmında yağ dokusundan zengin bir bölgedir. Özellikle kilolu kadınlarda ya da daha önceden kilo alıp sonradan hızlı kilo verenlerde bu bölgede kalan fazla yağ dokusu şişkin, kabarık, iri bir görünüme yol açabilir. Hatta bazen zayıf kadınlarda bile, yapısal sebeplerle bu bölge normalden daha kalın ve iri olabilir. Bu nedenle bu kişilerde Pubis estetiği tercih edilmektedir.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Pubis estetiği, bu bölgenin aşırı düzeyde yağlı ve kalın oluşu durumunda sezaryen operasyonu için yapılan kesiye benzer bir cerrahi kesi yapılarak yağların çıkartılması olabilmektedir. Fakat günümüzde daha çok tercih edilen yöntem liposuction ve lazer lipoliz gibi ameliyatsız yöntemlerdir.

Pubis estetiği operasyonları (puboplasti) genelde liposuction ile bu alandan yağ çekilerek yapılmaktadır. Böylelikle o bölgenin küçültülerek estetik olarak daha güzel bir görünüm kazanması sağlanabilmektedir.

Düz Pubis Neden Olur?

Bazı genç kadınlarda Venüs tepesinin olmamasına düz pubis denilir ve genellikle yapısaldır. Fakat ani ve aşırı kilo kaybı veya yaş ilerlemesi ile birlikte vücut yağ dağılımında değişiklik sonucu da düz pubis oluşabilir. Kilo kaybı ve yaşlanma nedenleri ile oluştuğunda pubik bölgedeki hacim kaybının yanında deri fazlalığı ve sarkması da görülebilir.

Düz Pubis Nasıl Tedavi Edilebilir?

Düz pubisi olan bayanlarda bir ‘venüs tepesi’ oluşturmak için bu bölgenin doldurulması gerekmektedir. Hastanın tercihine göre geçici hazır dolgu enjeksiyonu yapılabileceği gibi kalıcı yağ transferi ile de istenen sonuca ulaşmak mümkündür.

Puboplasti Operasyonunun Riskleri Var mıdır?

Doğru operasyon tekniği uygulandığında kanama, enfeksiyon gibi her ameliyat için geçerli riskler haricinde belirgin bir komplikasyonu yoktur. Gebelik, doğurganlık, cinsel ilişkide haz ve orgazm üzerine herhangi bir olumsuz etkisi de yoktur. Operasyondan birkaç gün sonra normal sosyal hayata ve iş yaşamına dönülebilir.

Pubis Küçültme için Ameliyatsız Yöntemler

Pubis tepesinin küçültülmesi için günümüzde eximia, karboksiterapi, vaser, mezoterapi lipoliz (yağ eritici iğneler) gibi alternatif yöntemler de mevcuttur.

Pubis tümseksiğinin (Mons pubis) ameliyatsız yöntemlerle küçültülmesi biraz daha sabır gerektirir. Ortalama 8-10 seans uygulama gerektirir ve 2 ay kadarlık bir zamanı kapsar. Çoğu zaman birkaç işlemin bir arada yapıldığı ‘Kombine Tedaviler’ ile daha kısa sürede başarıya ulaşılabilir. Böylelikle belirgin şekilde sonuç alabilmek mümkündür.

Pubis Tepesi için Puboplasti Operasyon Ücretleri Nasıldır?

Pubis estetiği, puboplasti operasyonu için ücretler ve ameliyat maliyetleri kişiden kişiye yapılacak ameliyatın türüne, genişliğine ve anestezi şekline göre değişmektedir. Pubis estetiği fiyatının saptanması için öncelikle bir muayene yapılması şarttır.

Dileyen hastalar operasyon için sabah aç karınla geldiklerinde basit bir değerlendirme ve ayrıntılı bilgilendirmeden hemen sonra operasyona alınabilirler.

Pubis Estetiğiyle Aynı Seansta Kombine Ameliyatlar

Pubis estetiği (puboplasti, venüs tepesi estetiği) ile aynı seansta iç dudak estetiği, lazerle renk açma, büyük dudak estetiği, vajina daraltma operasyonları gibi diğer genital estetik ameliyatları da uygulanabilir.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!