ÇENE DOLGUSU

ÇENE DOLGUSU

İstanbul Çene Dolgusu

Çene yüzün genel yapısını belirleyen önemli yapılardan biridir. Genetik sebepler veya sonradan gelişen sebeplerden estetik görüntüsünü kaybetmiş olabilir. Yüz kısmının güzelliği yüzde bulunan bütün estetik ünitelerin birbiri ile uyumlu bir şekilde olması gerekir. Bu sebepten dolayı iyi bir analiz neticesinde ,küçük ama etkili bir şekilde ufak dokunuşlar yüz kısmında etkileyici bir güzellik oluşturur. Çene dolgusu kapsamında orantılı bir yüze sahip olmanız temel alınır. Bunun için de alerjik reaksiyonları olmayan materyallerin kullanımları ilgi görüyor.

ÇENE DOLGUSUNDA KULLANILAN MATERYALLER

Hyaluronik asit bütün dünyada en fazla kullanılan dolgudur. Çene bölgesine dolgu yaptırmak isteyenlerin de HA materyalleri üzerinden ilerlemeleri sağlanır. En güvenilir estetik dolgu ürünlerinden olduğunu da baştan söylemek gereklidir. Yan etki risklerinin de bu üründen yana yer almaması söz konusudur. Başarıyla kullanılan dolgu türünün çeneden ziyade burun ya da yanak dolgularında da ön planda tutulduğunu söylemek gerekir.

ÇENE DOLGUSU MUAYENELERİNİN ÖNEMİ

Çene hiçbir zaman tek başına değerlendirilmemelidir. Dudak dolgunluğu burun şekli ve projeksiyonu, alın bölgesi, elmacık kemikleri çıkıklığı, burun kenarı ağız arası(nasolabıal) çene arası oluklar hep beraber değerlendirilmelidir. Çene dolgusu adına tüm bu değerlendirmelerin neticesinde geçerli estetik uygulamalara yer verilir. Sonuç olarak dolgu üzerinden gerçekleşmesi beklenen işlemler ise;

 

  • Çene ucunun büyütülmesine yönelik dolgu uygulamalarına yer verilir.
  • Çene ucunun daha uzun olmasını isteyenler için de dolgular kullanılır.
  • Çene ucunda form değişimlerine gitmek için de estetik cerrahiye başvurmanız gereklidir.
  • Çene köşelerinin daha belirgin olması için de yine dolgu enjektelerinden yola çıkılır.
  • Çene hatlarının daha belirgin olmasını isteyenler için de çene dolgusu operasyonları önerilir.
  • Asimetrik görünümlerin de önüne geçmek isteyenlerin yine dolgu operasyonlarından ilerlemeleri faydalıdır.

ÇENE DOLGUSU SEANSLARI HAKKINDA

Çene dolgusu uygulamalarından tek bir seansta sonuç almanız mümkün olacaktır. Yaklaşık olarak da 15 dakika süren dolgu işlemlerine yer verilir. Bunun için dolgu malzemelerinin küçük iğneler yardımı ile enjekte edilmesi söz konusudur. Sonuç olarak herhangi bir iz sorunu yaşamadan kısa sürede geçerli şikayetlerin son bulmasına yönelik çalışmalara yer verilir. Çene dolgusu operasyonu olarak anılmasa da geçerli operasyonlarda lokal anestezi taleplerinde bulunmanız mümkün olmakta. Cildin hafif uyuşturulması halinde küçük iğneleri hissetmeniz söz konusu değildir. Sonuç olarak da enjekte edilen maddelerin tutunması ve istenilen görüntüye kavuşmanız hedef alınır.

ÇENE DOLGUSU UYGULAMALARI SONRASI

Çene dolgusu estetiği akabinde normal hayatınıza devam etmeniz mümkün olmakta. Öyle ki işlemlerin hem basit hem de ağrısız oldukları açıktır. Sadece belirli uyuşturma maddelerinin etkisi geçtikten sonra hafif ağrı ya da yanma hissinin meydana geldiğini göreceksiniz. Ancak bunun dışında herhangi bir yan etkisinin olmadığını söylemek gerekir. Direk olarak operasyondan çıkar çıkmaz aktivitelerine kaldığınız yerden devam etmeniz söz konusudur.

ÇENE DOLGUSU KALICILIK SÜRESİ

Eriyebilen materyaller çerçevesinde dolgu işlemlerine yer verilir. Bu anlamda belirli bir süre sonra dolgunun vücut tarafından emilmesi ve atılması kaçınılmaz olacaktır. Sonuç olarak kalıcı dolgu seçeneklerinin yer almadığını belirtmek faydalı olacaktır. Bunun yerine çene ucu estetiğinden yana şansınızı denemeniz gereklidir. .Çene estetikleri genel olarak dolguların erimesi akabinde tercih edilir. İsteyenlerin dolgulara yönelik tekrarlayan uygulamalara da başvurmalarına izin verilir. Çene dolgusu nasıl yapılır incelemeleri sırasında tekrarlı uygulamalar arasında da olduğunu göreceksiniz. Bunun yanı sıra uygulamaların öncesi, sonrası, yan etkileri, muayeneler ve kimler yaptırabilir gibi sorulara da yanıt bulmak zor değildir.

ÇENE DOLGUSU ESTETİĞİ ERKEKLERDE

Estetik müdahalelerin sadece kadınlara özgü olmadığı açıktır. Aynı şikayetlerden erkeklerin de çözüm bulmaları sağlanır. Yine çene üzerinde ki geçerli şikayetlerden kaynaklı başvurulara yer verebilirsiniz. Sonuç olarak aynı enjekte işlemlerinin erkeklerde de uygulamalarına geçilir. Ve yine yaklaşık 10  – 15 dakika içerisinde dolgulardan yana çözümün gelmesi söz konusudur. Böylece erkeklerin de çene ucuna ya da genel hatlarına yönelik tüm şikayetlerinden kurtulmaları temel alınır. Uygulamalara yönelik herhangi bir ön şart bulunmuyor. Gelişimini tamamlayan 18 yaş ve üzerinde ki herkesin başvurması mümkün. 18 yaşından küçük olanların ise belirli anne ve baba onayları üzerinden dolgu işlemlerine yer vermesi gereklidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!