YANAK DOLGUSU

YANAK DOLGUSU

İstanbul Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu günümüzde özellikle kadınlar adına en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi olmak ile birlikte bireylerin daha genç bir yüze kavuşmalarına destek vermektedir.

  • Yaşlılık belirtileri,
  • Kırışıklıklar,
  • Hızlı kilo verilmesi ve
  • Sarkmalar

Nedeniyle bireylerin yanaklarında çökmelerin yaşanması, bir süre sonra rahatsız olmalarına neden olmaktadır. Genç görünmek isteyen ve yaşlılığın etkilerini sildirmeyi amaçlayan bireyler adına son derece etkili yöntemlerden bir tanesi olan yanak dolgusunda, operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yanak çizgilerine dolgu işlemi olarak da gerçekleştirilen estetik müdahale sırasında en başarılı sonuçların alınması için bireylerin doktor seçimleri de son derece önemlidir.

KİMLER UYGULATABİLİR?

Yanak dolgusunu genel olarak, kırışıklardan ve yaş ilerlemesine bağlı olarak yüzde meydana gelen sarkmalardan rahatsız olan bireyler uygulatabilmektedir. Böyle bir işlemin, estetik müdahale olması nedeniyle, genç yaştaki bireylerde ya da gelişimini tamamlamamış insanlarda uygulanması doğru bulunmamaktadır. Yanaklara yağ enjeksiyonu ya da doku enjeksiyonu işleminin küçük yaştaki bireylere uygulanması, sonraki süreçlerde hastanın yüz şeklinde bozulmalara ve iritasyonlara neden olabilmektedir. Böyle bir problem yaşanmaması adına 30 yaş ve üzerindeki bireylere uygulanması doğru olacaktır. Yanak dolgusu operasyonundan önce, hastaların uzman bir doktor kontrolünden geçmeleri ve sağlık değerlerinin de ölçülmesi, işlemler sırasında sorun yaşanmaması için gereklidir.

YANAK DOLGUSUNUN FAYDALARI

Yanak dolgusunun bireylere birbirinden farklı yararları olmak ile birlikte, en büyük avantajlarından bir tanesi kırışıklık görünümünü azaltmasıdır.

  • Kırışıkların açılması,
  • Cildin daha yuvarlak ve sağlıklı görünmesi,
  • Yüz hatlarının belirginleşmesi ve
  • Yanakların dolgulaşması adına

Birbirinden farklı faydaları bulunan yanak dolgusunda,  hyaluronik asit dolgusu da en popüler işlemler arasındadır. Yüzün hacim kazanmasına ve aynı zamanda da ince çizgilerin giderilmesine yardımcı olan belirtilen dolgu ile birlikte bireylerin cildinin ışıldaması amaçlanmaktadır. Üstelik hyaluronik asit genç bireylerdede, hafif bir işlem olması nedeniyle uygulanabilmektedir. Belirtilen işlemleri gerçekleştirmek isteyen bireylerin ise öncelikle muayene olmaları gerekmektedir. Elbette ki faydalarının olmasının yanında, yanak dolgusunun yanlış uygulanması sonucunda zararları da bulunmaktadır. Bu durum ise kalitesiz doktordan yararlanılmasından kaynaklanabilmektedir.

İŞLEM YÖNTEMİ VE SÜRECİ

Yanak dolgusu, herhangi bir kesiğe ya da ameliyata gerek olmadan gerçekleştirilen estetik müdahaleler olması nedeniyle işlem yöntemi ve süreci de son derece kolaydır. Genel olarak 1-2 saat içerisinde tamamlanan yanak dolgusu operasyonlarında, şırınga ile bireylerin gerekli olan bölgelerine yağ dokusu ya da asit enjekte edilmektedir. İşlemin tamamlanmasından sonra ise bireylerin bir süre yüzlerine soğuk buz uygulamaları, az olarak oluşan şişliklerin indirilmesinde yardımcıdır. Aynı zamanda operasyondan sonra en az 10 gün süre ile yüze bir darbe gelmemesi de, işlemin başarılı bir şekilde sonuç vermesi adına gereklidir. Yanak dolgusu uygulaması sonrasında hassas davranmak ve cilde masaj yapmak, dolgunun yerleşmesine yardımcı olmaktadır.

YANAK DOLGUSU SONRASINDA BAKIM

Yanak dolgusu operasyonu geçiren bireylerin, işlemler sonrasında bir süre ile yüzlerinin bakımına da önem vermeleri faydalarına olacaktır. Her ne kadar basit ve kolay bir işlem gibi gözükse de dolgunun zarar görmemesi ve yüzde şişlik oluşmaması adına en az 15 gün boyunca dikkatli davranmak faydalı olmaktadır. Aynı zamanda düzenli doktor kontrolünün sağlanması da iyileşmenin hızlanması adına önemlidir. Yanak dolgusu nasıl yapılır diye merak eden hastalara, uzmanlar gerekli bilgilendirmeyi sağlamaktadır. Herhangi bir hassasiyet ya da acıma hissi oluşturmayan süreçten sonra ise bireylerin gerçekleştirdikleri işlem en fazla 10 ay süre ile dayanmaktadır. İyi bakılması durumunda belirtilen süreç birkaç ay daha uzayabilmektedir.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ArabicEnglishTurkish
Open chat
Tıkla Hemen Bizi Ara!