DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

İstanbul Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu; Dudaklar genel yüz estetiğinin önemli parçalarından biridir. Yüzün daha estetik ve güzel görünmesini sağlayan altın oranların tamamlanmasında dudaklar da önemli rol oynar. Yüzün anatomik yapısına uygun hacimdeki dudaklar genel olarak daha çekici bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Yapısal olarak ince yapıda olan dudaklar ya da zaman içinde yüzde hacim kaybının etkisiyle dudaklarda da görülebilen incelme dudak dolgusu ile başarılı bir şekilde düzeltilmektedir. Sadece hacim vermek için değil aynı zamanda mevcut asimetrik bir görünümünde düzeltme sağlamak için de dudak dolgusu kullanılmaktadır.

Dudak dolgularında en çok korkulan durum yanlış teknik ve uygun olmayan ürün kullanımına bağlı fazla şişlik, ördek dudak görünümüdür. Dudak bölgesi hassas bir bölge olmasından dolayı dudak dolgusu yapılırken seçilecek dolguların türü önem taşır. Hyalüronik asit içerikli dolgular daha güvenlidir  ve uzman doktorunuz tarafından seçilecek uygun kalınlıktaki dolgularda yan etki yaşanma riski düşer. Doğru teknikle uygulanan dudak dolgularında dudaklara estetik bir şekil ve aynı zamanda hacim kazandırılabilir.

Dudak dolgu uygulaması öncesinde uygulama  bölgesine lokal anestezik krem sürülür. Yaklaşık 20-30 dk sonra uyuşma sağlandıktan sonra işlem yapılır.Dudak dolguları ucu keskin iğne ya da ucu künt olan kanüllerle uygulanabilir. İşlem sonrasında birkaç gün süren ödem, iğne giriş yerlerinde morluklar oluşabilmektedir. İşlem sonrası ağır egzersiz, çok sıcak ve çok soğuk uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Dudak dolgularının etki süresi diğer dolgu uygulanan bölgelere göre kısmen daha kısa olabilmektedir. Kişisel değişiklik göstermekle bu süre 6-12 ay arasında değişebilmektedir. Çok ince dudak yapısına sahip kişilerde 3-4 ay aralıklarla birkaç uygulama yapılması dudaklarda kademeli bir hacim artışı ve doğal görünüm elde edilmesi açısından daha uygun olur.

Kan sulandırcı, ağrı kesici, vitamin kullanan kişilerde işlem öncesinde birkaç gün önceden bunların kesilmesi kanama ve morarma riskini azaltır.

Dudak dolgusu uygulamalarında kesinlikle kalıcı olduğu iddia edilen, içeriği belli olmayan ürünler kullanılmaması gerekmekte, bu tür ürünlerin kullanımı kısa ve uzun vadede birçok yan etkiye yol açabilmektedir.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!