BURUN DOLGUSU

BURUN DOLGUSU

İstanbul Burun Dolgusu

Burun dolgusu; Yüzün estetik bütünlüğünü tamamlayan önemli anatomik bölgelerden biri de burundur. Bu bölgedeki deformiteler çoğu zaman ameliyat ile düzeltilmektedir. Burun operasyonundan çekinen ya da burundaki deformitenin ameliyat olacak kadar ileri düzeyde olmadığı durumlarda alternatif olarak buruna uygulanacak dolgularla şekil bozukluğu düzeltilebilmektedir.

Burun kökü ve burun sırtına yapılan dolgularla kemer deformitesi gizlenebilmekte, burun ucu ve altına yapılan dolgularla burun ucu kaldırılabilmektedir. Yine burun dolgusu ile burun daha ince görünebilmektedir.

Burun dolguları alanında deneyimli uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Burun bölgesi damarsal dolaşım açısından özellikli bir yer olmasından dolayı uygun kalınlıktaki dolguyu damar yapılarına bası yapmayacak şekilde doğru teknikle doğru seviyeye yerleştirmek gerekmektedir. Aksi takdirde damarsal yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. İşlem günü burun dolgusu uygulama alanında kızarıklık, hafif ödem bazen morluk oluşabilir. Bu durumlar geçici olmakla birlikte uzayan kızarıklık, ağrı, hassasiyet, genişleyen renk değişimi ve morluk olması durumunda mutlaka uygulayan hekim ile temasa geçilmelidir. Daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş kişiler yan etkiler açısından biraz daha fazla risk taşırlar.

Burun dolgusunun kalıcılık süresi kişiye göre değişmekle birlikte 1-1.5 yıl arasındadır. Tekrarlayan uygulamalar sonrasında kalıcılık süresi uzamaktadır. İşlem süresi 15-30dk arası olup burun dolgusu uygulaması yapılan gün kişi normal sosyal hayatına dönebilir.

İşlem günü çok sıcak su ile banyo önerilmez, 2 gün süre ile makyaj yapılmamalı, havuz, deniz, saunaya girilmemelidir.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!