SAÇ EKİMİ NEDİR?

SAÇ EKİMİ NEDİR?

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi konusunda birçok bilinmeyen ve tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saç ekimi nedir sorusu için uygulanmakta olan Robot, Choi dhi saç ekimi, Perkutan, Safir gibi saç ekim teknikleri yani tedavi yöntemleri yer almaktadır. Her biri farklı sonuçlar ile yardımcı olmaktadır. Bu teknikler arasında yer alan fue saç ekimi tekniği ise başarı ve sonuç konusunda her zaman bir adım önde yer almaktadır. Jin Estetik danışanlarına FUE tekniği ile beraber saç ekimi konusunda yardımcı olmaktayız. Bu teknik tam adı ile beraber Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak bilinmektedir. Lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar yardımı ile saç kökleri tek tek alınarak saçsız alanlara yerleştirilmektedir. Başarı yüzdesi yüksek bir tedavi yöntemidir.  Bütçenize en uygun olanı ile güler yüzlü bir personel eşliğinde tedavi olabilmeniz mümkündür. Tedavi süreci esnasında uzman bir ekip sizlerle ilgilenmektedir. Aklınıza takılan tüm sorularda ise sizlere detaylı bir şeklide bilgi verilmektedir. Her hangi bir sorunuzun yanıtsız kalması bu sayede mümkün değildir.

Saç ekimi kısaca enseden alınan saç köklerinin, kelleşen bölgeye nakledilmesi işlemidir. Ekilen saç tamamen kişinin kendi kıllarından alınmaktadır. Ense bölgesinde yeterince saç olmadığı takdirde vücudun diğer bölgelerinden de nakil işlemi sağlanabilmektedir. Saç ekimi operasyonu 10 saate kadar sürebilmektedir. Saçlar nakledildikten sonra pansuman işlemi yapılır ve operasyon sonlandırılır.

Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi öncesinde sağlam bir araştırma yapmak büyük önem taşımaktadır. En önemli konu hiç şüphesiz bu işlemi yapacak kliniği seçmenizdir. Daha önce saç ekimi yaptırmış bir tanıdığınız varsa onlardan da tavsiye almak sizin işinizi kolaylaştıracak bir etmendir. Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi ile olumlu ve hızlı bir operasyon gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Önemli bir diğer konu da aceleci davranmamanızdır. Saç ekimi için sadece tek  bir merkezle görüşüp karar vermeniz hatalı olabilir. Zira bu operasyon oldukça titizlikle yapılması gereken bir operasyondur ve sonuçları olabilir. Bu nedenle profesyonel kişileri tercih ettiğinize dikkat edin. Daha ucuza kapatmak adına sağlığınızı işini iyi yapmayan kişilere emanet etmeyin. Birden fazla merkezle görüşün ve aklınıza takılan tüm soruları sorun. Çelişkili cevap veren kurumları kesinlikle tercih etmeyin. Düşüncelerin size dikte edilmesine izin vermeden konuşun. Sağlığınız işini bilmeyen kişilere emanet edilmeyecek kadar önemlidir.

Saç Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Daha önce de belirttiğimiz gibi saç ekimi 8-10 saat arası sürmektedir. İlk etapta enseden saç kökleri alınır. İkinci etapta ise saç kökleri kelleşen bölgeye ekilir. Bu işlem yetenek ve profesyonellik isteyen bir iş olduğundan bu kadar uzun sürmektedir. İşlemi yaptıran kişilerin bu iş için sabır göstermesi gerekmektedir. Son aşama olarak ise pansuman yapılmaktadır. Bu işlemi doğru kurumlar ile gerçekleştirilmesi durumunda kısa süre içerisinde sonuç alınmaya başlanmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Operasyondan sonra yapılması gereken en önemli şey, hiç şüphesiz bölgenin temiz tutulması işlemidir. Bu sebeple doktorunuzun size vereceği anti bakteriyel şampuan ile birlikte saçlarınızı 15 gün boyunca her gün yıkamanız gerekmektedir.  Ayrıca doktorunuz size antibiyotik de verecektir. Bir başka önemli nokta ise saçlarınızı yağmur ve güneşten uzak tutmanızdır. Yağmur ve güneş saç köklerinizi olumsuz etkileyebilmektedir. Eğer mutlak suretle evden dışarı çıkılması gerekiyorsa şapka takılarak çıkılması gerekmektedir. Bu süreçte saçların korunması gereken konulara dikkat edilmeli ve hassas davranılmalıdır.

Operasyondan sonra kendinizi çok yormanız da tavsiye edilmez. Zira yorgunluk tere sebep olur ve ter de saç köklerine zarar verebilecek unsurlar arasındadır.  Saçlarınızı anti bakteriyel şampuan ile yıkadıktan sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu ile almanız gerekmektedir. Sıcak hava üfleyen saç kurutma makineleri saçlarınıza ciddi şekilde zarar verebileceğinden bu yöntemden kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!