GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

İSTANBUL GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapağı estetiği ne amaçla yapılır?

İlerleyen yaş ile beraber alt ve üst göz kapaklarında sarkma, cilt fazlalığı ve yağ yastıkçıklarında fıtıklaşma ortaya çıkar. Bu durum kişinin yorgun, depresif ve yaşlı görünümüne sebep olur ve hatta özellikle üst göz kapaklarında ileri boyutta şikayeti olan hastalarda görüş alanında kısıtlılıklar dahi görülmektedir. Bazı kişilerde genetik yatkınlıktan ötürü yirmili yaşlarda bile buna benzer şikayetler ortaya çıkmaktadır. Sayılan şikayetlerin çözümü için bilinen en etkili yöntem göz kapaklarına düzeltici ameliyatlar yapılmasıdır.

Göz kapağı pitozu nedir?

Üst göz kapaklarının doğuştan veya sonradan aşağı doğru sarkması durumunu ifade eder. Beraberinde genellikle cilt fazlalığı da mevcuttur. Bu tür hastalarda da şikayet yine yorgun ve depresif yüz ifadesi ve sarkıklığın miktarına göre görüş alanı kısıtlılığıdır. Temel sorun genelde üst göz kapağını kaldıran kas mekanizmasının yetersiz çalışması ve/veya uzunluğunun fazla olmasıdır. Hastalara ameliyat esnasında şikayetin derecesine göre kas kısaltma ameliyatları veya kas transferleri yapılabilir. Çocukluk çağında özellikle ileri boyutta göz kapağı düşüklüğü olan hastalarda ilerleyen dönemlerde görme kayıplarına da sebep olma ihtimali olduğundan ötürü tespit edildiği anda ameliyat yapılması uygun olacaktır.

Ameliyat esnasında neler yapılır?

Hastalara lokal veya genel anestezi altında ameliyat yapılır. Üst göz kapağındaki fazla cilt ve yağ dokusu çıkarılır. Alt göz kapağının cilt veya mukozasından girilerek göz altı torbalanmaya sebep olan yağ dokuları çıkarılır veya aşağı doğru yer değiştirilir. Eğer endikasyonu varsa orta yüz germe ameliyatı da alt göz kapağı ameliyatına ilave edilir. Estetik bantlarla ameliyata son verilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar aynı gün veya ertesi gün taburcu edilirler. Birkaç gün içerisinde günlük yaşantıya dönülebilir. şişlik ve morluklar yaklaşık bir haftada geçer. Beşinci günde dikişler alınır.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!