JİNEKOMASTİ

JİNEKOMASTİ

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, erkeklerde meme büyümesi dediğimiz, memede fazla doku gelişimi olarak gözlemlenen yaygın bir durumdur. 

Jinekomasti, erkeklerde her yaşta görülebilen testosteron hormonunun azalmasına bağlı meme yapısının büyümesidir. Jinekomasti bölgesel yağlanma, bez dokusunun gelişimi, göğüs derisinde fazlalık, tek göğüste ya da iki göğüste fazlalık şeklinde oluşabilir.

Jinekomasti operasyonu öncesinde ilk olarak jinekomasti sebebi araştırılmalıdır. Bu durum hormonal değişim, obezite, kalıtımsal nedenler veya belirli ilaçların yan etkisi sebebiyle oluşabilir. Hormon bozukluğu sebebiyle oluşan jinekomasti dışındaki tüm vakalar cerrahi yöntem ile tedavi edilir. Genel anestezi altında yapılacak olan girişim sonrasında meme büyüklüğünden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Cerrahi Yöntemler Nelerdir? 

Jinekomasti oluşumundan liposuction yöntemiyle kurtulmak mümkündür. Bunun dışında eğer hastanın meme dokusunda da fazlalık varsa Vaser Liposuction kullanmak da gerekebilir. Uzman plastik cerrah ile hastanın karşılaşmasından sonra belirlenir

Jinekomasti operasyonları genel anestezi altında, ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir. Operasyon sonrası uzman doktorun uygun gördüğü korse yaklaşık 1 ay boyunca giyilmelidir.

Jinekomasti sonrası işlem gören bölgede morluk, ödem ve şişme olabilir. Bunlar 3.haftadan sonra azalarak iyileşir. Memeler şeklini yaklaşık 3 ay sonra alacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı Hangi Adaylar İçin Uygundur?

  • Alternatif tıbbi yöntemlerle durumu düzeltilemeyen erkek hastalar
  • İyileşmeyi engel tıbbi durumlara ya da hayati tehlike arz eden hastalığa sahip olmayan kişiler
  • Fiziksel olarak sağlıklı ve normal kilolarda olan erkekler ve göğüslerinin çok geniş olduğu hissinden rahatsız olan erkekler için uygundur.

Ergenlik çağındaki gençlere müdahale uygulanabilir fakat büyüme devam ettiği takdirde ileride ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilir.

Ameliyat Bölgesinde İz Kalır Mı?

Vaser cihazlarının ince kanülleri olması sebebiyle müdahale yapılacak bölgede küçük kesiler açılarak bu kesiler üzerinden ultrasonik ses dalgaları yardımıyla yağ eritilerek dışarı çıkarılır. Dolayısıyla ameliyat sonrası herhangi bir bölgede yara izi sorunu yaşanmamaktadır. Ayrıca, operasyon sonrası cihazların sıkılaştırıcı etkisiyle kasların belirginliği daha da ortaya çıkabilir.

Kliniğimizde’ bu tedavi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!