SULTANGAZİ SAÇ EKİMİ

90

Jinestetik Sultangazi Saç Ekimi Merkezi

SAÇ EKİMİ İŞLEMİ İÇİN UYGUN KRİTERLER NELERDİR?

Kişilerde saç dökülmesi strese, hastalıklara,yanlış  beslenmeye, hamilelige  hormonsal  ve genetik bazı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir.  Bazı saclardaki  dökülme belli metodlarla giderilebilir kimi de uygun değildir.  Dökülmenin engellenmesi icin önerilen ilaçlar ve vitamin-mineraller bu  dökülmeleri kisa bir süre azaltsa  da, genetik kökenli saç dökülmesi türünde tedavi yöntemi olarak kişiye  saç ekimi önerilir.  Ancak bu işlem  öncesinde ise kisinin  sacekimi için uygun olup olmadığını belirleyen bazı kriterler bulunur. Bu kriterler:

1-Kişinin yaşı

2-Kişinin sağlık durumu,

3-Saçta dökülmenin tipi,

4-Kişinin verici  bölgesinin uygun oluşudur.

Kliniğimizde Saç Ekimi tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak veya TELEFON ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kişinin Yaşı

Kisiden kişiye değişse de 20’li yaşların ortasinda saç dökülmesinin fark edildiği gözlemlenmiştir. Ancak  dökülmenin hızı ve süreci kişiden kişiye göre değişebilir. Saç ekiminde uygun  yaş için şu yaş uygundur demek mümkün değildir . Dolayısıyla saç ekim doktorları dökülmenin hızı, dökülmenin  seviyesi, saç kökünün  yapısı, kişinin psikolojisine bağlı   çeşitli faktorleri göz önünde bulundurur. Kimi sinin saçı  ileri yasta dökülebilir,  kiminin cok genç yaşta başlayabilir.  Kabul edilen yaş aralığı genellikle 22-65 yaş arasındadır.

Sağlık

Saç ekimi işlemlerinin yapılabilmesi için kişinin sağlık durumununda herhangi bir sorun olmaması gerekmektedir. Psikolojik rahatsızlıklar, sara hastalığı , mental algısal  rahatsızlıklar, bazi ilaçlara alerji ve hamilelkk gibi durumlarda da saç ekimi operasyonu yapılmaz. AİDS, Hepatit B ve C, HİV, kanser gibi hastalıklarda da ekim yapılmazken, şeker, kalp, tansiyon gibi durumlarda ise doktor izni gerekmektedir. .Saç ekim işlemi  öncesinde kişinin hastalığını teşhis eden doktorun izni olması  gerekir  Ki aynı zamanda saç ekim doktoru da ekim işlemine başlamadan  bazı  tetkikler tahliller  yaparak, kişinin operasyona   uygun olup olmadığına bakmaktadır.

Saç Dökülmesinin Tipi

Her saç dökülmesi problemi saç ekimi yapılmasını gerektirmez. öncelikle saç dökülmesin  çeşidinin belirlenmesi gerekmektedir.  saç dökülmesinin çeşidi , saç ekimi operasyonu yapılıp, yapılmayacağını belirlemektedir.  ortaya çıkmis olan kellik durumu  genetik faktöre bağlı ise  ve  erkek tipi saç dökülmesiyse, saç ekimi için  uygundur demektir. Fakat ortaya çıkan dökülme çeşidi  kadın tipi saç dökülmesiyse , saç ekimi de bazen  fayda saglamaz. Kadın tipi saç dökülmesi  istenilen sonucu veremeyebilir. Ayrıca  hormonsal faktörler ,stres, hastalıklara  bağlı  meydana gelen dökülmeler çoğunlukla geçici olduğundan zaten ekim gerekmez.. Aynı zamanda  dökülmenin  tipi kadar, oranı  da önemlidir.. Başarılı bir ekim işlemi için saç dökülme seviyesi hem belirli bir seviyeyi geçmemeli hem de yeni başlamış olmamalı. Yeni başlamış bir dökülme devam eder. Erkenden yapılmış bir saç ekimi işlemi, sağlıklı sonuc veremez.

Donör Bölgenin Uygunluğu

Saç ekim operasyonlarında saç  kökleri, donör -verici  bölgeden alındığından bu alanın  kök bakımından uygun olması, ekimde başarıyı belirler.  Buradaki saç köklerinin seyrek ve güçsüz olması  başarıyı azaltıldığı icin , zayif bir donör-verici  alana sahip kişilerde ekim zorlaşir. saç olmayan  alanın geniş olduğunu düşünülürse, saç ekiminde istenilen sonuç  maalesef  alınamaz.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat