VAJEN ESTETİĞİ

Vajen Estetiği

Vajen estetiği , Vücudumuzdaki herhangi bir yerinden olduğu gibi (vajen estetiği ankara) dış genital organlarımızdan da hoşnut olmayabiliriz. Ayrıca vajinal doğum sonrasında vajen dokularında genişlemeye bağlı olarak cinsel yaşamda sorunlar olabilir. Doğum sonrası vajende esnemeler ve kesi yerinde (epizyotomi) iyileşme problemleri olabilir.  Vajende doğuştan küçük dudaklarda (labia minora) şekil bozukluğu, asimetri, irilik olabilir.

Vajen estetiği hem doğuştan hem de doğum ile oluşmuş sorunların giderilmesinde hastanın fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi olmasına yardımcı olacaktır.

Vajen estetik ameliyatları

  • İç dudak estetiği
  • Epizyo nedeniyle oluşan problemler
  • Vajen daraltılması
  • Vajen genişletilmesi

Vajen estetiği işlemi uzun süren bir işlem olmamakla birlikte kişinin istekleri göz önünde bulundurularak bu konuda deneyimi olan doktor tarafından yapılması istenen sonucun elde edilmesi için önemlidir.

Vajen estetiği operasyonları dışarıdan belli olmaz ve doğal görünümlüdürler.

Cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı olmaz.

İç Dudak Estetiği (Labioplasti)

İç dudak estetiği iç dudakların küçültülmesi, şeklinin değiştirilmesi, klitoris üzerindeki derinin inceltilmesi, ve vajinal açıklığın tekrar ayarlanması operasyonlarıdır. Labioplasti için tıbbi sebepler: büyük iç dudaklar ilişki sırasında ağrıya, günlük aktiviteler sırasında rahatsızlığa, dar giyinince sıkışma ve dışardan çirkin görünüme gibi durumlardır.Bu işlem sırasında vejen girişinde de gerekli değişiklikler yapılmakta. İç dudaklardaki problem yapısal, doğum nedeniyle veya seksüel alışkanlıklardan kaynaklanabilir.

Vajinoplasti, Vajen Daraltma

Özel cerrahi yöntemlerle vajen, perine ve destekleyici kasların sıkılaştırılmasına vajinoplasti denir.

Vajinal (normal) doğumdan sonra özellikle birden fazla ve iri bebek nedeniyle zor ve müdaheleli doğumlardan sonra vajende genişleme olur. Vajeni destekleyen kaslarda (pelvik taban kasları) ve dokularda esneme ve yırtılma olur ve bu durum asla tekrar eski haline gelmez.

Epizyo Nedeniyle Oluşan Problemler

Epizyotomi özellikle ilk doğumlarda vajinal doğum sırasında bebeğin kafası vajenden  çıkarken yeteri büyüklükte alan oluşması ve oluşan vajen yırtıklarının düzensiz olmaması için vajen alt kenarından yana (mediolateral) veya aşağı anüse doğru(medial) kesi yapılmasıdır.

Vajen Genişletme

Epizyotomi veya daha başka travma sonunda vajen genişliği çok daralırsa ilişkide fazla miktarda ağrı oluşur.  Vajen yapılan operasyon ile yeterli genişliğe getirilerek rahat ilişki olması sağlanır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat