TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARI

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı

Transfer sonrası yaklaşık 12, 14 gün sonra gebelik testi yapılır. Eğer test olumlu olursa gebelik takibi için gerekli tedaviye başlanır. Eper test olumsuz olursa progesteron alımı durdurulur. Bir hafta içinde adet başlar. Yeni bir ıvf yada donmuş embryo transferi için zaman ayarlaması yapılır.

IVF tedavisinde başarılı olmak birçok faktöre bağlıdır. Bunlara bakacak olursak:

• Anne yaşı: Genç yaş gebe kalma ve sağlıklı gebelik olma ihtimalini arttırır. 41 yaından sonra ıvf ile gebe kalma ve gebelik oluncada sağlıklı olma ihtimali oldukça fazla oranda azalmakta.

• Embryo durumu: Embryo transfer sırasında daha gelişmiş olursa gebelik oranları artmakta. 5-6. gün transferleri daha iyi olmakla beraber daha erken dönem transferleri sağlıklı olarak gebeliğe devam ederken bu embryolarda devam edemeyebilirler.

 Gebelik geçmişi: Daha önce gebelik geçiren kadınlarda başarı olasılığı daha fazla.

• İnfertilite Sebebi: Normal yumurta ile yapılan denemelerde olasılık daha fazla. Örneğin açıklanamayan infertilitede endometriomaya göre olasılık daha fazla

 Yaşam tarzı: Sigara içen kadınlarda gebelik oaranları daha düşük. Obesite, alkol, çok fazla kafein tüketimi, bazı ilaçların kullanımı olasılığı azaltmakta.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Call Now Button