SİLİVRİ SAÇ EKİMİ

SİLİVRİ SAÇ EKİMİ

Jinestetik Silivri Saç Ekimi Merkezi

Türkiye’de saç ekiminde en iyi sonuçlara sahip olmak için farklı adresler arayarak ne enerjinizi ne de vaktinizi kaybetmeyin. Çünkü JİNESTETİK Türkiye’nin bütün illerinden gelen hastayalara %96 oranında başarılı saç ekimi gerçekleştirerek bu fırsata sahip olmanızı sağlıyor.

Ekimin  İlk aşaması operasyona hazırlık kısmıdır.   Kişinin  fotoğrafları çekilir , ekim yapılacak bölgenin belirlenir, saçlar 1 mm den daha kısa  tıraş edilir ve  köklerin alınacağı alan lokal anestezi ile uyuşturulur.

Kliniğimizde Saç Ekimi tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak veya TELEFON ile bizlere ulaşabilirsiniz.

  1. aşama, belirlenen donör bölgeden saç kökleri alınir .Bu islem yaklaşık 3 saat kadar sürmektedir.Anestezi ile  Uyuşturulan  verici bölgeden   saç kökleri (greft) alınır. Mikro motor ya da manuel punch kullanılarak, 0,7 ya da 0,8 mm lik uçlar yardımıyla saç köklerinin alımı yapılır . Alınan saç kökleri toplanır, 4 ile 10 C sıcaklıkta  özel bir karışım  içinde bekletilir.
  2. Bu aşama, kanalların açılmasi aşamasıdır. Saç ekimi yapılacak alanın uyuşturulmuş, saç köklerinin kalınlığına ve derinliğine göre hazırlanmis özel kanal açıcılar kullanılarak yapılmistir. Bu aşama, yani kanalların açılması, saç ekiminin en önemli bölümüdür. Şayet açılan kanallar, uygun açılarda ve yönlerde olursa, saç ekiminde doğal bir görünüm elde edilir.
  3. Bu aşama, kanalların içine saç köklerinin (greftlerin) yerleştirilmesi ve işlemin tamamlanması bölümüdür. Bu aşama yaklaşık olarak 3 -4 saat kadar sürebilir. Buradan FUE yöntemi ile  yapılan saç ekimi işleminin, yaklaşık olarak 6 ile 10 saat arasında sürdüğü anlaşılabilir. Bu aşamalar sırasında hastaya dinlenmesi, yemek yemesi  ve ihtiyaç molası  için 10-15 dakika aralar verilir.. Operasyon bittikten  sonra, saç köklerinin alındığı bölge bandajla steril şekilde  kapatılır. Bu bandaj ertesi gün çıkarılmalıdır.  Ekim işlemi bittikten sonra  bir ağrı veya sızı  olursa, ağrı kesici ve enfeksiyon ihtimaline  yönelik olarak  antibiyotik önerilebilir. . saç kökleri, 7 gün içinde sağlam bir hale gelir. Bu süreçte dikkatle yapılan saç yıkamaları ile kabuklar temizlenir. Yıkama işlemi, parmakla yapılmalıdır. Kesinlikle tırnaklar kullanılmamalıdır. ekilen saç kökleri, 2-3 hafta kadar  sonra uzar. Bu süreden sonra uzama durur ve saçlar dökülmeye başlar. Saçların bazen belli  bir kısmı, bazen de tümü dökülebilir. aslında saçların kırılır, Saç kökleri yerinde durur.  Saç kökleri birkaç hafta dinlendikten sonra, yeniden cikmaya başlar. Ön bölgedeki saçlar 6-8 ay içinde, tepe tarafında olan saçlar ise 8-12 ay içinde uzayarak, olması gerektiği hale gelir.”

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ArabicEnglishTurkish
Open chat
Tıkla Hemen Bizi Ara!