PENDİK SAÇ EKİMİ

100

Jinestetik Pendik Saç Ekimi Merkezi

Günümüzde erkeklerin yaşadığı problemlerinden başında saç dökülmesi gelmektedir. Zamanında kimyasal içerikli şampuanlar kullanmak, yanlış saç bakımı yapmak, saça sürülen kremlerin saç üzerinden iyi temizlenmemesi gibi sorunlardan kaynaklı saç dökülmesi genç yaşta başlamaktadır.

1- Tek seans ekim yeterli olur ve saçsız  alan tek seansta kapanır!

Bu  yanlış bir görüş…Saç donor yani verici olan ense ve kulak üstü bölgeler seyrek ve/veya kısıtlı  alana sahip olabilir ve kapatılacak olan sahaya yeterli sac kökünü  veremeyebilir. Bu durumda tek seans ekim istenilen sonucu vermez. Ayrıca erkek ve kadınlarda görülen genetik saç dökülmeleri hemen daima ilerler. Genetik  saç dökülmesi  birkaç ay ya da sene  kadar dursa bile ,  biyolojik süreç  devam eder. 30’lu yaşlarda saç ekimi yaptıran bir kişi , 40-50li yaşlarda yeniden  bir seans saç ekimine ihtiyaç duyabilir.

Kliniğimizde Saç Ekimi tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki belirtilen WhatsApp butonuna tıklayarak veya TELEFON ile bizlere ulaşabilirsiniz.

2- Ekilen Saç  Daima Mükkemmel Sonuç  Verir !

Saç ekimleri büyük oranda  başarılı ve mutlu  edici sonuçlar  verir. Bu nedenle tercih edilir. Doğru hasta ve yetenekli bir ekip  ve cerrah biraraya geldiğinde iyi sonuçlar  elde edilebilir. Ancak  zaman zaman kişiye  bağlı (donor bölgenin  ve saç köklerinin çok zayıf  ve yetersiz olması; ekım  sonrası bakım ve koruma  hataları; sigara tüketimi  veya bir cilt hastalığının varlığı  vb. sebeplerle); bazen de cerrahi ekibe bağlı (cerrahın deneyimsiz ya da yeteneksiz olması; i) nedenlerle saç ekimi istenilen sonucu veremeyebilir. Bu sebeple  kişinin   beklentisini yükseltmemek ve gerçekçi yaklaşımlarla  kisiyi bilgilendirmek çok önemlidir.

3- Saç Ekimi için Bir Gün Yeterlidir!

Saç ekimi en fazla 6-8 saat içinde biten  operasyon olmasına  karşın, kişinin  ekim  sonrası normal yasama dönmesi, 2 haftaya kadar bir süreyi alabilir. Saçlarınızın tamamı tıraş ediliyor ve ensede yüzlerce  minik yara var.  bunların iyileşmesi ve hastanın kendini rahat hissetmesi en az birkaç gün en fazla 2 haftayı bulabilir. Bu sebeple saç ekimi basite  alınmamalıdır.

4- Saç Ekimi Esnasında Yoğun şişlik ve Ağrı Olur !

Tamamen yanlış bir algı. Saç ekimi esnasında  saç kökü  (greft) donör alanı uyuşturmak için yapılacak olan iğneler son derece incedie ve bir soğutma işlemi sonrasında uygulanabilir. Operasyon öncesi yaklaşık 10 dakika süren bu lokal anestezi esnasında , kişiden kişiye değişen ağrı seviyeleri olmakla birlikte, genellikle hafif ve geçici bir sızı  olur. Ekibin  deneyimi de uygulanan anestezinin hafif ve ağrısız olmasında çok etkilidir. Ekim sırasında verilen kimi  ilaçlarla artık operasyon sonrası şişme de hemen hiçbir şeklide yaşanmaz.

5- Ekim sonrası Hicbir  Sorun Yaşanmaz!

Saç ekimi güvenli cerrahi operasyonlardır ancak  tabii ki saç ekiminin de komplikasyonları olabilir. Saç ekimi sonrasında ense kısmı tahrip olmuş, saçları kalıcı olarak kayba uğramış bazı mağduriyeteler yasanabilir. Ekim sonrasında  kabuklanma, kızarıklıklık  olabilir. Bazen bu kızarıklık kalıcı olabilir . Isin ehli kişilerce yapılmazsa saç kaybı olabilir.

6- Saç Ekimi  Sonrası Saçlarınız Eski Gençlik  Yıllarına Döner  !

Malesef yanlış bilgi..  Genellikle saç ekimlerinde yaklaşık olarak santimetrekareye 30-35 kök ekilebiliyor. Normal saç sıklığında ise santimetrekareye yaklaşık olarak 90-100 greft (yaklaşık 100-120 saç teli ) vardır . Bu kadar sık ekim teknik olarak yapılamayacağından (kan dolaşımını olumsuz etkileyerek saç köklerinin beslenmesini azaltabilir), saç ekimi sonuçları da %100 doğal saç sıklığı vermez.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat